حضور سردار جواد درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های لرستان ، مراسم جشن گلریزان در هتل جهانگردی خرم آباد با حضور خیرین و مسولین ارشد قضایی و اجرایی استان برگزار شد . در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد برگزاری جشنهای گلریزان را همزمان با ماه سرشار از صفا و صمیمیت رمضان اقدام ارزشمندی خواند و در نتیجه مجموعه تلاشهای صورت گرفته جامعه و خانواده و فرد زیاندیده  و خانواده وی از آسیب بیشتر محافظت می شوند و اجتماع مجبور به پرداخت چندین برابر زیان مادی و معنوی اداره امور این افراد نخواهد بود.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان نیازمند کمک خیرین است.حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی اظهار داشت:

کمک به نیازمندان، احسان و نیکوکاری از علت‌های معنوی برای انسان به شمار می‌آید.

نماینده ولی فقیه در لرستان، کمک به نیازمندان را در طول عمر انسان و ذریه‌ی او مؤثر دانست و بیان داشت: اگر می‌خواهید در مسئولیتتان موفق باشید احسان کنید.حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی به حدیثی از امام صادق(ع) اشاره و تصریح کرد: احسان به زندگی بشر برکت می‌بخشد و برکت خدا در نیکوکاری است.

وی افزود: داشتنِ صورت گشاده، زبان نرم، قلب مهربان و دست بخشنده از ویژگی‌های اهل بهشت هستند.امام جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود به زندانیان جرائم غیرعمد اشاره  کرد و ادامه داد: عده‌ای ناخودآگاه و غیرعمد مرتکب جرم و عملی شده‌اند و هم اکنون در زندان به سر می‌برند و نیازمند کمک افراد خیراندیش و نیکوکار هستند تا بار دیگر طعم آزادی را بچشند.وی به حاضران در جلسه گفت: بخشنده باشید تا خداوند به شما ببخشد. عفو کنید تا مورد عفو خدای متعال قرار گیرید.

وی از افزایش کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد لرستان سخن به میان آورد و از نیکوکاران و خیرین استان قدردانی کرد.نماینده ولی فقیه در لرستان ابراز امیدواری کرد امسال نیز مانند سال‌های پیش با کمک خیرین شمار زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد استان آزاد شوند.

رییس کل دادگستری لرستان در این مراسم  از وجود 314 زندانی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان خبر داد و گفت: برای آزادی این تعداد زندانی به 30 میلیارد تومان نیاز است.جعفر بدری نیز در این مراسم اظهار داشت: افزایش آمار زندانیان نگران کننده است.

وی بر توقف رو به رشد آمار زندانیان در لرستان تأکید کرد و گفت: متأسفانه سال به سال شاهد رشد روز افزون زندانیان جرائم عمد و غیرعمد در استان بوده‌ایم. این افزایش جای نگرانی دارد و همه باید احساس مسوولیت کنند. باید چاره اندیشی تا از افزایش این آمار جلوگیری کنیم.

رییس کل دادگستری لرستان عوامل افزایش آمار زندانیان را مردم، عملکرد مدیران و برخی سیاست‌های اقتصادی دولت عنوان کرد.

بدری با اعلام اینکه بیش از ۹۰ درصد زندانیان موجود در زندان‌ها ناخواسته وارد زندان شده‌اند، تصریح کرد: تحمیل برخی شرایط و فشارهای اقتصادی منجر به ورود این افراد به زندان می‌شود در حالیکه آن‌ها مقصر نبوده و عوامل ناخواسته منجر به زندانی شدن آن‌ها شده است.

وی به تعطیلی و ورشکستگی برخی از کارخانجات و صنایع لرستان به علت شرایط بد اقتصادی حاکم بر کشور اشاره و اضافه کرد: این موضوع سبب شده است که صاحبان این مشاغل نتوانند به تعهدات مالی خود عمل کنند و در نهایت ناخواسته روانه زندان شده‌اند.

رییس کل دادگستری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال 93 زمینه آزادی 308 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان فراهم شد که از این تعداد ۲۹۸ نفر مرد و ۱۰ نفر نیز زن بوده است.

بدری اضافه کرد: از این تعداد ۸۷ نفر بدهکار دیه، ۱۷۱ نفر بدهکار مالی و ۵۰ نفر هم به علت پرداخت نکردن مهریه در زندان به سر می‌بردند که با میانجیگری ستاد دیه، کمک خیرین، کمک‌های بلاعوض و … از زندان آزاد شدند.

وی، مجموع اعتبارات برای آزادی این تعداد زندانی را ۲۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: امسال نیز برای آزادی 314 زندانی جرائم غیر عمد لرستان به 30 میلیارد تومان نیاز است.

  معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان خبر داد؛

کمک 25میلیون تومانی استاندار لرستان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از کمک 25 میلیون تومانی استاندار برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان خبر داد.

سید سعید شاهرخی نیز در این مراسم اعلام کرد: استاندار لرستان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان 25 میلیون تومان کمک کرده است.

وی، نقش دستگاه قضایی لرستان در تأمین امنیت را بی بدیل توصیف کرد و افزود: حمایتی که این دستگاه در ایجاد امنیت می‌کنند ستودنی است.

حضور سردار درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد (1) حضور سردار درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد (2) حضور سردار درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد (3) حضور سردار درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد (4) حضور سردار درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد (5) حضور سردار درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد (6) حضور سردار درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد (7) حضور سردار درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد (8) حضور سردار درویش وند در جشن گلریزان خرم آباد (9)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *